Město Uherský brod

Název Město Uherský Brod
Sídlo Masarykovo náměstí 100, 688 17 Uherský Brod
Identifikační číslo 00291463
Daňové identifikační číslo CZ 00291463
Jméno statutárního zástupce Ing. Patrik Kunčar
Kontakty Telefon: +420 572 805 111 
Web: http://www.uherskybrod.cz/

 

Město Uherský Brod je obec s rozšířenou působností, která se nachází na východě České republiky ve Zlínském kraji, v okrese Uherské Hradiště. Rozloha katastru města činí 5 206 ha. Počet obyvatel města k 01. 07. 2016  činil 16.578. Počet obyvatel ve správním obvodu k témuž datu činil 52 346. V ORP Uherský Brod se nachází 30 obcí včetně města Uherský Brod.

Již od roku 2004 zpracovává střednědobé plány rozvoje sociálních služeb. Odbor sociálních věcí v rámci přenesené působnosti zajišťuje činnosti dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Od roku 2004 zřizuje město Uherský Brod příspěvkovou organizaci  Sociální služby Uherský Brod. Příspěvková organizace je kvalifikovaným odborníkem v poskytování sociálních služeb.

Město je centrem regionu, zahrnujícího v podstatě oblast bývalého okresu Uh. Brod (funkčního do roku 1960). Hranice regionu se kryjí na východě se státními hranicemi se Slovenskou republikou a na západě se vymezují oproti uherskohradišťskému regionu obcemi Pašovice, Prakšice, Hradčovice, Veletiny, Vlčnov, Dolní Němčí, Slavkov u Uh. Brodu. V jihozápadní části sousedí region (obec Strání a Slavkov u Uh. Brodu) s okresem Hodonín.

Pro uvedený rozsah spádového území vytváří Uherský Brod středisko vyšší správy, zaměstnanosti, služeb, školství, kultury a sportu a zároveň má i společné přírodní potenciály. Město Uherský Brod je proto centrem základního sociálně geografického regionu, integrovaného prostřednictvím regionálních procesů, zejména dojížďky do zaměstnání, dojížďky do škol a dojížďky za službami.

 

Uherskobrodsko tvoří 28 obcí a 2 města:

  • Města: Bojkovice a Uherský Brod, které je přirozeným centrem regionu.
  • Obce: Bánov, Březová, Bystřice pod Lopeníkem, Dolní Němčí, Drslavice, Horní Němčí, Hostětín, Hradčovice, Komňa, Korytná, Lopeník, Nezdenice, Nivnice, Pašovice, Pitín, Prakšice, Rudice, Slavkov, Starý Hrozenkov, Strání, Suchá Loz, Šumice, Vápenice, Veletiny, Vlčnov, Vyškovec, Záhorovice, Žítková.